Jak często należy przeprowadzać odgrzybianie w przypadku klimatyzacji? Odpowiedź jest dość prosta. Jeśli zdecydowałeś się na zmianę samochodu i planujesz zakup używanego pojazdu, pamiętaj, aby poprosić sprzedawcę o dezynfekcję układu klimatyzacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że system działa prawidłowo, a Ty nie będziesz rozczarowany jego działaniem, gdy wprowadzisz się do niego po zakupie nowego samochodu.

Samodzielna dezynfekcja klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji – to konieczna procedura, aby zapobiec bakteriom Legionella i innym drobnoustrojom i wirusom.

Dzięki mobilnemu i łatwemu sposobowi użycia Nanoclean AC8, a także niskiej cenie, odgrzybianie klimatyzacji stało się popularne wśród właścicieli samochodów, którzy chcą uniknąć drobnoustrojów i bakterii wewnątrz swoich pojazdów.

Czyszczenie klimatyzacji można i należy powtarzać, ponieważ procedura ta wyeliminuje lub przynajmniej znacznie zmniejszy ilość mikroorganizmów i alergenów. Specjaliści zalecają, aby przed dezynfekcją klimatyzacji wyczyścić filtr systemu grzewczego i przewietrzyć dom lub samochód.

Nierzadko zdarza się, że klimatyzatory nie wykorzystują w pełni swojego potencjału z powodu nadmiernej ilości pleśni. Niezależnie od tego, czy pleśń znajduje się w kanałach wentylacyjnych, czy w zewnętrznej jednostce skraplacza, może ona prowadzić do obniżenia wydajności systemu. Po pewnym czasie nagromadzenie pleśni staje się tak duże, że czyszczenie urządzenia po prostu nie jest w stanie usunąć jej w całości. W takim przypadku warto skorzystać z czyszczenia ozonem lub czyszczenia chemicznego. Procedura ta jest bardzo zalecana zarówno właścicielom domów, jak i firm, zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy łagodna pogoda ułatwia regenerację po zabiegu.

Kiedy odgrzybiać klimę?

Jak napisano w tekście, jeśli chcemy uniknąć problemów związanych z drobnoustrojami w klimatyzatorze używanego samochodu, najlepiej przeprowadzić dezynfekcję przed rozpoczęciem jego użytkowania. Co więcej, opcja ta jest ważna nie tylko dla tych, którzy dokonują pierwszego zakupu lub mają zamiar szybko się go pozbyć. Z tego powodu wystarczy raz w roku.

Aby chronić powietrze, warto regularnie czyścić kanały klimatyzacyjne i filtr powietrza. Są to elementy, których działanie zostanie zakłócone przez wysoką wilgotność, która z kolei może być spowodowana wieloma czynnikami. W normalnych warunkach nie trzeba nic z tym robić. Osuszacze zapobiegają gromadzeniu się wody w systemie HVAC i nie pozwalają na rozprzestrzenianie się szkodliwych bakterii.

Gdy na klimatyzacji samochodowej pojawia się pleśń, powoduje to nie tylko dyskomfort, ale może również stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia. Upewnij się, że wiesz, jak temu zapobiec, abyś mógł długo pozostać za kierownicą.

Aby zapobiec rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów w klimatyzacji pojazdu, należy ją stale odgrzybiać. Można to robić na wiele sposobów. Można kupić osuszacz do klimatyzacji samochodowej, stosować środki dezynfekujące w sprayu lub inne metody. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody należy dokładnie przeczytać instrukcję, rozważyć zalety i wady i wybrać metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.