Nawet najbardziej nawilżona skóra jest podatna na uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych. Kiedy promienie słoneczne uderzają w skórę w południe, działają jak młot kowalski – nawet najbardziej odporne komórki skóry mogą pęknąć. W rezultacie Twoja cera może ulec pogorszeniu. Przebarwienia skóry to jeden z najczęstszych skutków ubocznych ekspozycji na słońce; zdarza się również, że jest to jeden z tych, którym można zapobiec, stosując odpowiednią pielęgnację i filtry przeciwsłoneczne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz utrzymać swój wygląd twarzy w najlepszym porządku!

Aktualizowanie zabiegów pielęgnacyjnych

Ponieważ w wyniku procesu starzenia się skóra traci swoje naturalne oleje, staje się bardziej sucha, mniej nawilżona i bardziej podatna na powstawanie zmarszczek oraz raka skóry. Skutkiem tego jest matowa, starzejąca się skóra. Z wiekiem zmniejsza się zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci, dlatego jej struktura i koloryt stają się bardziej matowe i nierównomierne. Dlatego właśnie musimy stosować preparaty nawilżające i serum, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Jeśli jednak stosujesz silny krem nawilżający i używasz nietłustego płynu do mycia twarzy, możesz zaszkodzić swojej skórze. Staraj się stosować lekki krem nawilżający i używać nietłustego płynu do mycia twarzy. Jeśli nie jesteś pewna, którego użyć, najgorsze są tłuste masła do twarzy i peelingi do twarzy.

Unikanie promieniowania UV

Podczas wakacji musisz unikać poparzeń słonecznych. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym z osłoną, która chroni skórę przed promieniami UV. Osobom o wysokim SPF (sun protection factor) zaleca się stosowanie kremu lub pudru przeciwsłonecznego. Osoby o średnim SPF powinny używać kremu z filtrem w płynie. Natomiast osoby o niskim SPF powinny nosić osłonę lub kapelusz.

Złuszczanie skóry to podstawa

Najlepszym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń, nagromadzonych martwych komórek skóry i usunięcie powierzchniowych zabrudzeń jest połączenie wielokrotnego mycia i szorowania skóry gąbką lub szczoteczką złuszczającą. Ponieważ częste szorowanie usuwa nadmiar oleju na powierzchni skóry, odsłania również pory, ułatwiając ich odblokowanie. Złuszczanie nie tylko utrzymuje pory skóry w czystości, ale także wzmacnia system obronny organizmu przed trądzikiem, rakiem skóry i innymi schorzeniami. Skórę należy złuszczać co najmniej dwa razy w tygodniu.

Nawilżanie skóry po ekspozycji na słońce

Po usunięciu makijażu, nałóż na skórę krem nawilżający. Najlepiej jest nawilżać skórę po umyciu, ale możesz to zrobić także przed snem. Wybierz krem nawilżający, który jednocześnie nawilża i chroni skórę. Wiele produktów chroniących skórę zawiera filtr SPF 20 lub wyższy, co czyni je dobrym wyborem do nawilżania skóry. Upewnij się, że krem nawilżający zawiera składniki, które zmniejszają uszkodzenia powodowane przez promienie UV, takie jak cynk i witamina E. Wybierz krem nawilżający o lekkiej konsystencji, abyś nie czuł się jak w tarczy ochronnej podczas snu.

Chroni skórę przed utratą wilgoci

Po ciężkim treningu lub intensywnym wysiłku fizycznym Twoja skóra potrzebuje czasu, aby się zrelaksować i odpocząć, dzięki czemu będzie mogła wchłonąć składniki odżywcze i wilgoć, których potrzebuje do samoregeneracji. Podczas ćwiczeń lub intensywnego wysiłku fizycznego skóra wytwarza więcej tłuszczu niż zwykle, co może prowadzić do nadmiaru skóry wokół linii włosów i w kącikach oczu. Umyj twarz natychmiast po wysiłku, aby zapobiec nadmiernej produkcji oleju i utrzymać nawilżenie skóry.

Pamiętaj, że produkcja oleju jest naturalna i zdrowa, jednak jej nadprodukcja może prowadzić do problemów skórnych. Jeśli nie nosisz makijażu, możesz nie zdawać sobie sprawy ze szkód, jakie nadmierna produkcja oleju wyrządza Twojej skórze. Nadmierna produkcja oleju może sprawić, że skóra stanie się matowa, pozbawiona blasku i… brzydka! Twój krem nawilżający może być Twoim najlepszym przyjacielem, który sprawi, że Twoja skóra będzie nawilżona i będzie wyglądać pulchnie, młodo i pięknie.

Podsumowanie

Zbliża się lato, a wraz z nim czas ekspozycji na słońce. Zasada numer jeden, jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, to noszenie kremu z filtrem, gdy przebywasz na zewnątrz, zwłaszcza latem. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.

Dbaj o nawilżenie skóry, stosując krem nawilżający, a gdy przebywasz na słońcu, noś osłonę lub kapelusz. Najlepszym sposobem ochrony skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych jest przebywanie na słońcu jak najrzadziej.

Nie przegap najnowszych i najwspanialszych trendów w dziedzinie urody! Zapisz się do programu Rewolucja SkinCeuticals i wykorzystaj w pełni możliwości swojej skóry, korzystając z porad i wskazówek ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry. Nie pożałujesz!

Niezbędne produkty do pielęgnacji skóry zostały opracowane, aby poprawić strukturę, czystość i wygląd skóry. Pomagają również chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, spowalniają proces starzenia i zmniejszają ryzyko wystąpienia raka skóry. Już dziś zapoznaj się z najlepszą ofertą produktów do pielęgnacji skóry i produktów kosmetycznych SkinCeuticals!

O SkinCeuticals

SkinCeuticals to wiodąca marka produktów do pielęgnacji skóry i produktów przeciwstarzeniowych, oferująca zaawansowane produkty do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Rodzina produktów SkinCeuticals została opracowana w celu leczenia szerokiej gamy chorób skóry, poprawy jasności cery, zmniejszenia widoczności przebarwień, poprawy tekstury skóry oraz zmniejszenia ryzyka starzenia się skóry. Są to najlepiej sprzedające się produkty SkinCeuticals. Odwiedź stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o linii SkinCeuticals i zapisz się do newslettera, aby otrzymywać wyjątkowe oferty i okazje na produkty do pielęgnacji skóry i nie tylko.

Skutki uboczne ekspozycji na słońce

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może powodować szereg skutków ubocznych dla skóry, w tym uszkodzenia słoneczne, raka skóry i zmniejszenie jej tekstury.

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może również powodować ciemne plamy i zmarszczki, dlatego ważne jest, aby monitorować swoją skórę i dbać o nią, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany.

Witamina D jest ważna dla zdrowia skóry, dlatego jej sartozytodid (witamina D) jest często stosowanym środkiem do pielęgnacji skóry w celu ochrony przed słońcem.

Dostępne są również kremy z filtrem SPF, dzięki czemu można chronić się przed promieniami słonecznymi bez konieczności stosowania kremu z filtrem.

Środki zapobiegawcze przeciwko rakowi skóry

Filtry przeciwsłoneczne o wskaźniku ochrony SPF co najmniej 15 chronią Twoją skórę przed promieniami UV. Oto zalecane produkty do ochrony skóry przed uszkodzeniami słonecznymi.

Chociaż ochrona przeciwsłoneczna 15+ jest wystarczająca, powinieneś uważać na składniki filtrów przeciwsłonecznych zawierające oksybenzon i oktynoxat, które mogą zatykać pory i powodować infekcje skóry.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj krem z filtrem, gdy przebywasz na słońcu. Jeśli stosujesz produkty do pielęgnacji skóry w ramach profilaktyki raka skóry, trzymaj się z dala od słońca tak długo, jak to możliwe.

Zasada numer jeden, jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, to noszenie kremu z filtrem, gdy przebywasz na zewnątrz, zwłaszcza latem. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.

Nawilżaj skórę kremem nawilżającym, a gdy przebywasz na słońcu, noś osłonę lub kapelusz. Najlepszym sposobem ochrony skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych jest przebywanie na słońcu jak najrzadziej.

Nie przegap najnowszych i najwspanialszych trendów w dziedzinie urody! Zapisz się do programu Rewolucja SkinCeuticals i wykorzystaj w pełni potencjał swojej skóry, korzystając z porad i wskazówek ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry. Nie pożałujesz!