Filmowanie dronem dzięki zdalnie sterowanym dronom możemy wykorzystać do fotografowania oraz filmowania, do cieszenia się wolnym czasem i radością albo też dla pracy. Pasywne monitorowanie obiektów to jeden z czynników kluczowych w przypadku sprzedaży bezzałogowych statków powietrznych. Sterowanie dronem oczywiście odbywa się zdalnie. Taki sposób ma przełożenie na osiągane zasięgi oraz wrażliwość układu. W standardzie drony nie mają całkowicie autonomicznego lądowania, lecz wymaga to dołożenia dodatkowego wyposażenia oraz odpowiednich umiejętności operatora.

Filmowanie dronem – co w tym takiego fajnego?

Drony to urządzenia wykorzystywane głównie do celów zarobkowych. Wskazane jest od razu powiedzieć, że nie każdy dron jest multimedialny. Mało tego, nawet wiele modeli firmowych, takich jak np. DJI Phantom 2 Vision+, nie posiada kamery stabilizującej obraz. Drony pełnią coraz większą rolę w życiu ludzi. To drony są w stanie zrealizować obserwacje nieosiągalne dla człowieka, np. powiadamiając o pożarze, katastrofie lub przeprowadzanie innych niesionych przez technologię zdjęć i filmów. Drony RC to urządzenia, którym można sterować zarówno bezpośrednio jak i poprzez telefon komórkowy. Są wykorzystywane w wielu dziedzinach, a więc jako np. serwisant mogą pomóc nam odnaleźć awarię (np. w samochodzie), a także do nagrywania filmów z powietrza.

Filmowanie dronem w Poznaniu

Filmowanie dronem w Poznaniu wymaga takich samych uprawnień jak w innych miastach wojewódzkich: Warszawie, Krakowie czy Łodzi. W czasie lotu dron jest sterowany za pomocą wbudowanego systemu. W przypadku modelu Phantom 4 z modemem telefonu można sterować zdalnie, bez konieczności posiadania dodatkowego urządzenia. Drony służą do wykonywania różnych zadań jak np. kosztować poziom pokrywy śnieżnej potrzebnej na wykonanie mapy, reklamowania miasta i regionu, nagrać wstrząsające klipy, robić zdjęcia czy nagrać filmy. Drony służą również rozrywce i coraz częściej są wręczane jako prezent na gwiazdkę czy komunię.

Czy warto kupić drona?

Drony zdalnie sterowane to przemyślane, profesjonalne urządzenia wykorzystywane do zdalnych obserwacji czy też filmowania. Praktycznie każdy dziś ma szanse na zakup drona, gdyż można go kupić praktycznie w każdym sklepie z elektroniką. Producenci dronów dostarczają duży wybór modeli, które są doskonale dopasowane zarówno do wieku użytkownika jak i jego umiejętności.